Дотримуйтесь 4 правил і віруси на смартфоні Вам не страшні!

Компанія Google перша забила на сполох: "Вірусів для операційної  системи Android побільшало, вони з'являються все частіше і частіше". Тому і додала в магазин додатків спеціальний алгоритм, для перевірки на наявність шкідливої дії (вірусу). 

Для тих хто ще не розуміє що таке компю'терний вірус, поясню, це програма  встановлена на Вашому смартфоні, яка виконує  не бажані Вам дії.

Які саме? Ось перелік дій, які виконує вірус:
- «зливають» ваші персональні дані творцям вірусу. Фотографії, відео, особисте листування в соціальних мережах - все може стати надбанням громадськості.

- крадуть дані кредитних карт і переводять з них гроші. Цей різновид вірусів старанно риється в пам'яті телефону в пошуках фірмового банківського ПЗ. І намагається знайти паролі, переводячи накопичені кошти творцям вірусу. 

- встановлюють непотрібне вам ПЗ або постійно показують різну рекламу. Тут автори вірусу заробляють на кожній установці цілого списку програм і демонстрації рекламних роликів - тому вірус постарається показати вам реклами більше і ще більше!

- спустошують баланс мобільного телефону, відправляючи смс на короткі номери або надзвонюючи на платні номери телефонів. Тут автор вірусу отримує не всю суму відразу, а лише відсоток від кожного «примусового» платежу, але і цього досить, щоб в міру збагатитися.

Ознаки зараження Вашого телефона вірусом:
- З рахунку телефону несподівано і часто пропадають невеликі суми (або все, що було на балансі). 

- З'явилися дзвінки і смс на короткі номери, які Ви не здійснювали.

- На ваш телефон приходять смс з авторизацією в банківські додатки, чи про інформація про банківські операції які Ви не здійснювали.

- Вашим друзям в соцмережах і месенджерах приходять підозрілі повідомлення. Тобто телефон займається масовим розсиланням смс, які написані зовсім не вами.

- На екрані блокування з'являється несподівана реклама, а на сторінках браузера і в додатках - спливаючі вікна там, де їх раніше не було. (про цей тип вірусу я писав в попередньому дописі 

- В телефоні з'являються додатки, які ви не встановлювали. Коли телефон сам по собі встановлює програми, висновки очевидні - це дії вірусу. 


Як позбутися вірусу на смартфоні самотужки? Тільки встановити антивірусну програму ESET NOD32 Mobile Security, Avast, 360 Security,  AVG - їх можливості приблизно однакові і вибір тут залежить виключно від особистих переваг.
Якщо антивірус не допоміг і телефон, як і раніше, веде себе підозріло тоді терміново в сервісний центр.
Ставити антивірусну систему на смартфон постійно, не варто. Він буде сповільнювати дію системи. А якщо дотримуватись 4 правил, віруси Вам не страшні!
ПРАВИЛА, ЩОБ НЕ ПІДХОПИТИ ВІРУС! 
1. Якщо ви використовуєте банківські програми, не використовуйте додатка Root!!! Ця програма встановлюється досвідченими користувачами для зміни важливих системних наладок телефону. Вона дає повне право доступу до любих захищених програм, а значить це право може отримати і вірус! Я вже не кажу про те, що після установки цього додатку у Вас можуть зникнути права на гарантійний ремонт смартфона!
Для простого користувача цей додаток без потреби, краще його позбутися і не використовувати.
2. Не встановлюйте додатки з неперевірених джерел, адже якщо Google Play постійно знаходять нові віруси, то що казати про інші.
3. Не встановлюйте додатки зразу, завжди прочитайте відгуки про них.
4. Не купуйте смартфони від невідомих виробників, частенько вони можуть бути напхані різними рекламними ПЗ, що розсилають смс на короткі номери. Для цього і занижають ціни на їх продажу. 

Думаю я Вас не перелякав? Дотримуйтесь простих правил, які я Вам запропонував і я гарантую, що ніякі віруси в Вашому гаджеті не з'являться!!
Будьте уважні!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як взнати власника сайту.

Що таке "розкручена сторінка"? Що таке Google PR?

Програма для створення інтерєру та дизайну меблів PRO100