Термінатор прийде порядок наведе!

Надивившись фільмів про термінатора, чую розлючені крики!
Одні кричать "Ганьба Термінатору" інші "Термінатор прийде порядок наведе":)
Давайте розберемось...

АІ - революція!Що це за така революція?
«Аrtificial intelligence» - штучний інтелект. Цей термін в  1956 році придумав професор Джон МакКарті. Разом з групою комп'ютерних вчених і математиків, вирішив спростити життя програмістів і розробити технології завдяки якій програма могла "вчитися", методом спроб та помилок, вирішувати проблеми, як зазвичай вирішують їх люди і самостійно поповнювати свої бази даних новими алгоритмами.

Де можна сьогодні часто зустріти "штучний інтелект". Наприклад на сайтах в інтернеті бот може видати досить адекватну відповідь на питання, сформульоване правильною українською мовою. Такі боти часто застосовуються для повідомлення прогнозу погоди, результатів спортивних змагань, курсів валют, біржових котирувань тощо.

Наприклад, маркетологи з американського рекламного агентства Bozell до новорічних свят,  розробили незвичайного різдвяного бота, який відповідає на усі запитання, що спадуть на думку вашим родичам. Він генерує відповіді, із бази даних, яку заповнили розробники, смішними та влучними фразами, що піднімають настрій.

Є люди, які продаються за гроші і виконують роль бота:). Тобто поширюють конкретну інформацію, на яку їх "запрограмували" попросту купили. Ці індивідуми, використовують дивні імена, наприклад Галя Галя, Лєна Лєна, або згенеровані за допомогою якогось алгоритму.

Робота бота можна розпізнати одразу, задавши питання не з тієї сфери на яку він запрограмований і почути досить дивну, абсурдну відповідь. Людина бот, як правило почне нецензурно лаятись, при чому в більшості випадків російською :)

Повернемось до термінаторів, до роботів з штучним інтелектом.
Зараз вигідно замінювати машинами рутинну працю робітників. Але здіймати із-за цього галас про те що АІ витісняє людей, не варто. Великі і складні комп'ютерні системи, потребують людей-робітників, але з відповідним рівнем освіти, вищим ніж був у них до цього.
Тому живучи в сучасному світі, варто задумуватись над своєю освітою.

З іншої сторони, є законні важелі соціального захисту робітників, які через лінь, а може і через низький рівень інтелекту, не зможуть знайти роботи в новому технологічному суспільстві.
Наприклад, у місті Сан-Франциско планують ввести податок на роботів. За умови їх впровадження, компанії, які взяли на роботу машини замість людей, повинні будуть платити останнім компенсацію за втрачені місця. До речі, ці виплати в більшій частині підуть на перепідготовку людини.

І взагалі бунти проти машин були завжди. Згадаймо хоча б Луддитів (Luddites),  учасників перших стихійних виступів робочих у Великобританії (кінець 18 — початок 19 (століття)) проти впровадження машин. За що навіть у 1812 повторно (вперше в 1769) була введена страта за руйнування машин. Думаю зараз до цього не дійде.

Так, напевне будуть професії, які люди втратять назавжди. Але це ті професії, які своїм рутинним, одноманітним виконанням, роблять з людини робота.

«Кращі рішення завжди будуть створюватися при спільній роботі розуму і машини», - Ендрю МакКафе (Andrew McAfee).
І я повністю з цією думкою погоджуюсь!



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як взнати власника сайту.

Що таке "розкручена сторінка"? Що таке Google PR?

Програма для створення інтерєру та дизайну меблів PRO100