Розумне скло

Скло яке має властивість забарвлюватись на сонці називають фотохромним. В народі окуляри які мають такі лінзи називають хамелеонами, як тварину, яка змінюює забарвлення шкіри підлаштовуючись під колір навколишнього середовища.

Вперше такі лінзи в сонцезахисних окулярах з'явилися в 1964 році. Їх випустила компанія Corning Glass Works, розробники якої додумалися нанести на скло хімічні сполуки срібла і міді. Нанесені на лінзи фотохроми поглинають ультрафіолетові хвилі і за рахунок цього змінюють свою структуру. Їх молекули перебудовуються таким чином, що окуляри змінюють забарвлення. Чим більше світла потрапляє на лінзи - тим темніше вони стають. Вони діють як на відео внизу

Розробник Kinestral представив нову систему забарвлення для розумного скла, їх можна налаштувати на автоматичне перемикання або працювати з ними вручну. Система отримала назву Halio. Його планують використовувати у вікнах будинків.
Тепер коли від сонця на екрані телевізора або комп'ютера з'являються відблиски, або просто вам потрібно переодягтися, скло можна без проблем затемнити до оптимального темного відтінку. Затемнення можна буде налагоджувати через панель, яка кріпиться на стіну, або за допомогою штучного інтелекту, який я описував у попередніх дописах про розумний дім. Комп'ютерна програма сама буде реагувати на погоду, положення сонця або певного часу дня.

Технологію, яку використовує Halio, в склі Kinestral не описують,хоча знавці запевняють, що тут використовується технологія електрохрому, де скло змінюює свою прозорість в залежності від величини поданої напруги. Це доказує і час який йде на затемнення, щоб велике вікно стало повністю темним з кришталево чистого, потребується близько п'яти хвилин.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як взнати власника сайту.

Що таке "розкручена сторінка"? Що таке Google PR?

Програма для створення інтерєру та дизайну меблів PRO100