"Ламать нє строіть" - поговірка російських вірусотворців.
Тепер в роутер захотів...
26 квітня 1999 року відбулася одна з перших відчутних глобальних комп'ютерних катастроф: тоді, постраждало близько півмільйона комп'ютерів по всьому світу, ніколи ще наслідки вірусних епідемій не були настільки масштабними і не супроводжувалися великими збитками.
Це був вірус CIH, назву він отримав від скороченого імені свого творця - студента тайванського університету Чен Ін-Хау (Chen Ing-Hau).
Проникаючи в машину, вірус не виявляв ніяких шкідливих дій. Він вичікував 26 квітня кожного року і тоді спрацьовував.
Тому його друга назва - Чорнобиль (Chernobyl) день катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Це був перший вірус, який завдавав шкоди не лише даними, але й виводив з ладу комп'ютер.
Він перешивав мікросхему на материнській платі BIOS випадковими числами команд. А так, як вона відповідає за наладку пристроїів то це приводило до перегріву і виведення з ладу інших пристроїв.
Сучасні віруси стараються не працювати так, який сенс виводити комп'ютер з ладу? Краще приховуючи свою присутність, вивідувати паролі до банківських рахунків і приносити доходи кіберзлочинцям.
Тому нові глобальні атаки діють саме так.
Згадаємо 25 травня 2018 року всіх, коли ФБР повідомило, що всі хто має бездротовий маршрутизатор вдома або у невеликому бізнесі, повинен захиститися від нового компютерного вірусу, створеного і запущеного російськими хакерами!
Близько мільйона роутерів по всьому світу заразив цей вірус VPNFilter.
Експерти з безпеки Cisco Talos дізналися, що шкідлива програма, може не тільки відключати пристрої, але і обходити шифрування SSL, перетворюючи захищені веб-запити в звичайні HTTP.
Зловмисники можуть красти акаунти, паролі та іншу конфіденційну інформацію. Вірус здатен вбудовувати шкідливий JavaScript-код у веб-сайти та пристрої, що знаходяться в одній локальній мережі.
Іншими словами, з роутера вірус перебирається в комп'ютери і будь-яку смарт-техніку підключену до нього.
VPNFilter вражає роутери майже всіх фірм Linksys, MikroTik, Netgear, QNAP, TP-Link, ASUS, D-Link, Huawei, Ubiquiti, Upvel і ZTE.
В якості захисту від вірусу фахівці рекомендують виконати перезавантаження мережевого обладнання або оновлення до останньої версії прошивки від виробника.
Деякі розробники роутерів, MikroTik і Netgear, оперативно надали патчі з захистом від VPNFilter.
Російська комп'ютерна преса, з запізненням, але повідомила про цей вірус. Не вказала звідки він, але зате нарадітись не могла, що найбільше заражених роутерів в Україні.
Британська газета The Financial Times повідомила, що ФБР США і поліція Великобританії розшукують злочиннців.
За інформацією видання, вони атакували 1,9 млн. комп'ютерів, що належать сотням великих корпорацій і 77 урядовим відомствам по всьому світу.
Відійшли в минуле ті часи, коли комп'ютерні одинаки злочинці створювали віруси, прагнучи самоствердитися і прославитись.
Тепер самостверджується і прославляється в такий ганебний спосіб ціла держава - Росія. Всі знають що найтяжче щось створити корисне і найлегше це поламати.
Уміти ламати і перекладати вину за заподіяне на інших цю країну вчили багато років її вожді Лєнін, Сталін...Путін. І тепер, коли читаєш російську пресу, вона рясніє заголовками, що розробники вірусу українські хакери.
Що дивно, що багато наших видать перекладають ці статті не задумуючись.
Хочеться нагадати росіянам, слова Лозинського розробника одного з перших антивірусних радянських програм Aidstest: "Писати віруси, це як гадити в ліфтах!"
НЕ ГАДЬТЕ МОСКОВИТИ!
А Вам шановні співвітчизники раджу користуватись порадами сайту Кіберполіції України! https://cyberpolice.gov.ua/articles/
Коментарі
Дописати коментар