Динамічна і статична IP адреса

Ще декілька років назад, у кожного комп'ютера, або сервера була тільки одна, статична IP адреса. Ця цифрова, електронна адреса, яка складалася із чотирьох чисел від 0 до 255, надавалась при першому підключенні до мережі від провайдера. По цій адресі Вас знав весь Інтернет.
Тепер статичні адреси коштують великих грошей. Адже користувачів стає дуже багато, а адрес не вистачає на всіх.

А так, як багатьом потреби не має, аби його адресу "знав весь Інтернет", тому для дешевого доступу в глобальну мережу було придумано технологію динамічної адреси. Вона має такий же цифровий формат, як і статична, але відмінність в тому, що ви отримуєте при підключенні до мережі кожен раз нову адресу.

Користувачі не цілодобово використовують інтернет, а значить певний час ip адреса  "простоюює". Тому вам дається один з вільних адрес, як тільки з'єднання рветься, ця адреса звільняється і віддається комусь іншому.

Чи суттєво для Вас платити набагато більші кошти і отримати статичну IP адресу? Лише в одному випадку, якщо ви працюєте з ресурсами інтернет, які налаштовані і ідентифікують Вас по Вашому ip.

Щоб зробити динамічну адресу, схожою на "статичну", було створено NAT. NAT дозволяє використовувати одну ip адресу одночасно сотням користувачів. Все дуже просто. Комп'ютери об'єднуються в локальну мережу провайдера і кожен отримує унікальний ip адресу з діапазону 192 або 172, які призначені для локальної мережі. Але всі ці сотні користувачів виходячи в Інтернет через один сервер, отримують одну статичну IP адресу :)

Чи погано це для звичайних користувачів? Для "простого" користувача, так навіть краще. Коли у вас статична IP адреса, вас дуже легко ідентифікувати. А так Ваші дані, знає тільки Ваш провайдер. Якщо провайдер успішний і дбає про своїх клієнтів, то сервер спеціально налаштований для захисту від агресивного середовища. На ньому постійно оновлюється, антивірусний захист, ведеться моніторинг підозрілих запитів.

Думаю, цей допис став Вам в пригоді. З Вас філіжанка кави :)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як взнати власника сайту.

Що таке "розкручена сторінка"? Що таке Google PR?

Програма для створення інтерєру та дизайну меблів PRO100